Zaregistrujte se a získejte 5% slevu na první nákup.

Jak vybrat správné kleštičky na manikúru

Jak vybrat správné kleštičky na manikúru

Jak vybrat správné kleštičky na manikúru

Pro kvalitní manikúru je velmi důležité vybrat dobré nástroje. Čemu byste měli věnovat pozornost především? Samozřejmě je poměr ceny a kvality. Skutečně kvalitní produkty nemohou být levné – protože jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli a procházejí složitým procesem ostření.
Toto pravidlo platí pro nůžky, kleště, pinzety a špachtle – všechny musí splňovat určité požadavky:

 • vysoce kvalitní chirurgická ocel;
 • možnost dezinfekce bez deformace materiálu;
 • profesionální naostření nástrojů;
 • ideálně hladký povrch, bez nerovností a drsností;
 • snadnost a pohodlí při práci.

U kleští je kromě pohodlí, kvality oceli a výrobce důležitá také plynulost pohybu – jak snadno se roztahují rukojeti nástroje, délka čepele – řiďte se podle šířky nehtů a velikosti kůžičky, a naostření.
Kleště nebo, jak se jim také říká, štípačky, jsou alternativou k nůžkám. Jsou mnohem pevnější a větší, a proto si poradí i s drsnými nehty, odrostlou a zrohovatělou kůžičkou.

Jak vybrat kleště

Co je pata a jaké by měly být čepele kleští?
Pata je výstupkem řezné části kleští vzhledem ke kloubovému spojení. Její výška ovlivňuje hloubku zachycení kůžičky a kůže kolem nehtu.
To znamená, že kleště s patou dokážou zachytit více kůžičky a kůže než bez paty. Pro začátečníky se také doporučeno používat kleště bez paty, protože je s nimi obtížnější ovládaní seříznutí, což zvyšuje pravděpodobnost přílišného uchvácení a poškození kůže. Pro začátečníky je lepší zvolit nástroj s minimálním úhlem výstupku.

Co ještě stojí za pozornost? Důležitý je tvar a velikost řezné části, délka čepelí. Řezné hrany musí být ostré, rovné, bez odštěpků, promáčklin a vrubů. Čepele by měly být stejné a těsně přiléhat od špičky k patě bez mezer, mít ostrý nos a scházet se do jednoho bodu.
Tvar čepele závisí na úhlu sklonu řezných hran. Délka ostří kleští HEAD se pohybuje od 3 do 9 mm. Pokud máte malé zkušenosti, pak dejte přednost nářadí s kratší délkou čepele, snížíte tak riziko poranění:

HEAD Profesionální kleště na kůžičku Y-line 1, L-105mm, čepele 3mm

Délka čepele

Jak dlouhé by měly být rukojeti?
Je velmi důležité, aby nástroj pohodlně padl do ruky, takže velikost rukojeti by měla odpovídat velikosti dlaně. Například pro specialisty s malými ručičky jsou vhodné kleště se standardní nebo mírně delší rukojetí:

Kleště by neměly během mačkání a rozepínání trhat ani se zasekávat. Je důležité, aby se rukojeť neopírala o střední část ruky. Měl by mírně přesahovat střed, vycházet z hloubky dlaně, jinak v budoucnu hrozí rychlou únavou a nepohodlí, přetlačováním krevních cév a nervů.

Délka Ručiček

Bez řádné péče se nové nástroje stanou brzy nepoužitelnými. Abyste tomu zabránili, musíte dodržovat několik jednoduchých pravidel:

  • Nářadí vždy pokládejte ostřím nahoru, nenechte upadnout na podlahu a skladujte ve speciálních ochranných krytech a pouzdrech.
  • Sledujte čepele a dávejte je včas na nabroušení. Otupený nástroj nehtům a nehtové kůžičce udělá víc škody než užitku.
  • Po každém použití dezinfikujte nástroje, abyste zabránili zavlečení bakterií. To lze provést pomocí speciálních roztoků a sterilizátorů.
  • A poslední – používejte všechny nástroje přísně pro jejich zamýšlený účel. Nestříhejte kůžičku nůžkami na nehty a naopak.

Dodržujte tato pravidla a dlouhodobá pohodlná práce s kleštěmi je zaručena.

Manikúrní nástroje HEAD jsou zárukou vysoké kvality, díky níž je práce skutečným potěšením.

Kleště Head the beauty tools