Zaregistrujte se a získejte 5% slevu na první nákup.

Jakou frézu na odstranění gel laku

Frézy na odstranění gel laku

Jakou frézu na odstranění gel laku

Gel lak se stal oblíbenou technikou manikúry díky své odolnosti a zářivým barvám. Ale když přichází čas na jeho odstranění, může to být trochu složité. S použitím frézy na nehty se však proces stává mnohem efektivnější a jednodušší. Výběr správného nástroje závisí na vašich preferencích a zkušenostech.

Dnes v NailMixu můžete najít dva typy fréz pro odstranění gel laku: tvrdokovové (karbidové) a keramické. Podívejme se, jaké jsou jejich vlastnosti:

 

  • Tvrdokovové frézy – jsou vyrobeny z karbidu wolframu. Mají šikmý, rovný nebo křížový zářez.

Tvrdokovové frézy na nehty

 

Existují obyčejné frézy, krouticí v jednom směru a oboustranné, určené pro leváky. Pracují rychle a přeměňují materiál spíše na jemné třísky než na prach. Jsou vhodné pro odstranění gel laku, korekce gelu a akrylu, stejně jako na pilování délky nehtů.

Při práci s tvrdými materiály (jako je gel) je lepší používat tvrdokovové frézy s poměrně velkými řezy, jinak materiál brzy frézu ucpe. Karbidové frézy odolávají všechny typy sterilizace.

 

 

 

  • Keramické frézy – jsou vyrobeny z keramiky s velmi složitým složením.

Keramické frézy na nehty

 

Skládá se ze speciální jílové látky, živce, křemene, kostního popela. Výsledkem je, že po vypálení se získá neuvěřitelně odolný materiál. Jeho odolnost proti opotřebení je mnohem vyšší než u tvrdokovu, takže keramické frézy vydrží 3-4krát déle.

Vlastnosti keramických fréz je, že nepodléhají korozi, nezahřívají se a nezanášejí se prachem. Keramické frézy díky své vysoké řezné kapacitě odstraňují materiál velmi jemně, téměř bez vibrací. Je křehčí než karbid.

 

 

Barva označení udává tvrdost, hloubku zářezu a velikost nožů. Pracujete-li převážně s měkkým materiálem – gel lakem, doporučujeme používat frézy se žlutým, červeným (pro začátečníky) a modrým značením. Pro odstraňování tvrdých materiálů a pro sebevědomější uživatele přístroje – zelená, fialová a černá.

 

Přístrojová metoda odstranění gel laku vyžaduje určité dovednosti. Frézy na odstranění gel laku v nezkušených rukou může snadno poranit nehtovou ploténku. Ale při správném provedení práce s frézou je to naprosto bezpečný a bezbolestný zákrok.