Zaregistrujte se a získejte 5% slevu na první nákup.

Návod k instalaci a obsluze odsávačky prachu 4BLANC

4Blanc nejlepší odsávačka nehtového prachu na trhu

Návod k instalaci a obsluze odsávačky prachu 4BLANC

Seznamte se s novinkou v České republice – inovativní a nejúčinnější odsávačka prachu 4BLANC, diky které už tisíce manikérek a pedikérek konečně jednou provždy rozloučily s prachem!4BlancSestavte odsávačku prachu podle pokynů a podívejte se na video tutoriál.
Níže naleznete podrobná doporučení k instalaci a tipy a triky pro práci s 4BLANC Alize.

Otevřít návod k instalaci – ENG

Je důležité správně nainstalovat filtr

Filtr je nainstalován správně, pokud je korpus odsávačky prachu pevně přišroubován a vnitřek filtru je viditelný přes horní květinový otvor (viz obrázek).

Filtr pevně sedí ve svém prostoru. To je nezbytné pro zajištění hermetického utěsnění.

Pokud je pro vás obtížné cítit sání rukou, můžete zkontrolovat funkci odsávačky prachu pomocí listu papíru nebo přímo během procedury.

Možnosti instalace

Instalation 1
Instalation 2
Instalation 3

Součástí balení 4BLANC je držák na stůl. Pokud instalujete držák na pedikérskou skříňku nebo vozík, ujistěte se, že je stabilní (skříňka by měla vážit alespoň 5 kg).

Při instalaci odsávačky prachu na stůl je doporučená vzdálenost mezi okrajem stolu a pracovní plochou alespoň 50 cm.

Můžete si také zakoupit speciální zesílený podlahový stojan v našem obchodě. Stabilizuje odsávačku prachu a umožňuje její snadnou mobilitu a vy se nebudete muset starat o rozměry vašeho stolu nebo hmotnost vaší skříně.

Správná pozice

Správná pozice 4BLANC

Abyste zajistili, že kryt odsávačky nehtového prachu nespadne, je třeba jej umístit podél stejné osy jako pantograf (kovový držák).

Při instalaci tímto způsobem bude odsávačka usazena rovnoměrně a stabilně.

Aby zabránit deformaci tyče pantografu, je nutné umístit odsávacku správně, jak je znázorněno na obrázku.

Bezpečnost

VAROVÁNÍ: Dbejte na to, aby se vlasy, oblečení a malé předměty nedostaly do otvorů v mřížce a lopatek motoru.

Když je sběrač prachu zapnutý, uslyšíte charakteristický zvuk podobný startování proudového motoru letadla. Nelekejte se: Toto je normální vlastnost tohoto typu motoru.

Instalace odsávačky 4BLANC

Manikúra a pedikúra bez prachu

Během manikúry a pedikúry vzniká obrovské množství jemného prachu (suspendované částice, které mohou poškodit dýchací cesty) a pilin (velké částice, které padají na stůl vlastní vahou). Proto je důležité nasměrovat proudění na odsávačku prachu.

Pro vaše pohodlí umístěte odsávačku prachu pod úhlem na stranu protilehlou vaší pracovní ruce (jak je znázorněno na videu):

Odsávačka prachu by měla být umístěna podobně v pracovní oblasti pedikúry (viz video).

Piliny přilepené na rukavici v důsledku statické elektřiny lze snadno odstranit přejetím dlaně po sací ploše.

Čištění a péče

Čištění a péče

Aby bylo zajištěno bezchybné fungovaní odsávačky prachu, je nutné filtr pravidelně čistit a vyměňovat. Doporučujeme čistit filtr 3 – 4 krát za měsíc (každých 20 – 30 procedur).

Důležité: Filtr by neměl přijít do kontaktu s vodou nebo jinou kapalinou! Při čištění odsávačky prachu a výměně filtru používejte ochranné pomůcky (masku a rukavice).

Jak často měnit filtr

Při znatelném snížení sacího výkonu doporučujeme vyměnit filtr za nový. Filtr má přibližnou životnost 2 až 6 měsíců (za předpokladu pravidelného vyprazdňování a čištění filtru) v závislosti na míře používání zařízení.

Při výměně čištění filtru NEVYHAZUJTE uzávěr filtru pro připevnění filtru!

O zhodnocení rizik čištění filtrů žádáme odborné pedikérky, které provádějí zejména podiatrická ošetření. Pokud je pravděpodobné, že prach může obsahovat oportunní patogeny, neměli byste filtr čistit a místo toho jej měnit každé 1-2 měsíce. Pamatujte: vaše zdraví je důležitější než úspora peněz za výměnné filtry.

Jak často měnit filtr

Užitečné lifehacky

MANIKURISTKA V SEDĚ. Při práci s klientem u manikérského stolu používejte podložku na ruce. Pomůže vám to umístit ruce klienta výše, což vám umožní srovnat držení těla a zmírnit napětí v zádech. Když se soustředíte na postup, nemiřte rukama na stůl a nehrbte se. Mezi jednotlivými sezeními s klienty nezapomeňte procvičovat strečinky a další cviky.

ODSTRAŇOVÁNÍ MATERIÁLU. Při odstranění materiálu doporučujeme nastavit otáčky frézy na 25 000-30 000 otáček, což pomáhá zpomalit částice, aby mohly vytvořit proud, který pak můžete nasměrovat k odsávačce prachu. Piliny, které ulpívají na vaší rukavici vlivem statické elektřiny, lze snadno odstranit přejetím dlaní po sací ploše.

Nakupte si produkty od značky 4BLANC: